Oh, you rat bastard!

12. července 2010 v 10:09 | valleria |  Notebook
Vedro. Už ho mám dost a jsem z něj unavená. Tohle mi opravdu nevyhovuje, chci dvacítky. To je teplota přesně pro mě. Copak se v tomhle dá něco dělat? Když nepočítám víkend strávený u vody někde až u Německa. Ne, nechci si to zopakovat. Na tohle nejsem. Ale vždyť já si nestěžuji, jen konstatuji a informuji, přeci.

Co se týče mého filmového maratonu, jde to velice pomalu. Ale aspoň už jsem viděla oba Doriany. Ono je jich mnohem víc, ale já vybrala jen ty s celkově nejlepším hodnocením. Tudíž první adaptace z roku 1945 a následně nejnovější 2009. První je adaptace, velmi zdařilá. Postavy si představuji jinak, ale ani mi to nevadilo. Na tehdejší dobu je to velice povedené. Co sé týče té nové, s Colinem Firthem a Benem Barnesem. Neříkám, že by to byl špatný film. Líbilo se mi to docela, ale neberu to jako povedenou adaptaci. Co se snažím říct je, že byla spíše knižní inspirace, ale spousta scén se odehrává naprosto jinak, v jiném pořadí, a tak různě. Film sám o sobě nebyl špatný, ale ta původní je rozhodně lepší. Černobílé, postarší zvuk. Nádherná atmosféra, vstkutku. A co si budem povídat, sama knížka je vítěz, samozřejmě. A nyní můžu konečně dočíst Divoké kosti od Kathy Reichs, které mám rozečtené od prosince, kdy sem je dostala. No, co? Nebylo kdy. Dobrá, možná bylo. Znáte to.

Jinak s filmy zatím končím, ale já se do toho opřu. Vážně! Zato jsem si stihla pustit pilot Kostiček. Je to zajímavé, víte. Viděla jsem to už asi tak pětkrát, tak daleko šahá má šílenost, ale stále mě to nepřestává bavit. Naopak. Po každém znovu i nově shlédnutém díle se to snad ještě prohlubuje. To další zajímavé je, jak se na spoustu scén dá pohlížet jinak, když jste viděli stou epizodu. Vrátím-li se k první epizodě, tak mám na mysli střelnici. No dobrá, vždyť už končím.

Možná se vám v blízké době pochlubím s mým novým vybavením pokoje, které jsem dostala k narozeninám. Ty jsou sice až na konci srpna, ale komu to vadí? Ta lávová lampa mezi to také patří.

Nemusíte nic říkat, řeknu to sama; fin.
 


Komentáře

1 LaRhette | Web | 15. července 2010 v 17:52 | Reagovat

Já mám ráda tropické teploty, ale jen v tom případě, kdy můžu den trávit u vody... jinak raději ani nevylézám z baráku :D.
Žádný film s Dorianem jsem prozatím neviděla, vím totiž, že bych s kteroukoli adaptací nebyla spokojená... Knize by se sotva vyrovnala :D.
Na fotky /pokud budou/ se moc těším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama