Srpen 2009

I don't know

31. srpna 2009 v 8:30 | valleria |  Notebook
Tak jsem přežila víkend. Jestli ve zdraví, nevím. To se dozvím zřejmě později. Ono vlastně to nejtěžší mám teprve před sebou. Do toho je už zítra prvního. Je neuvěřitelné jak to uteklo. Pár dní volna a už je tu zas deset měsíců (m)učení. Zvolejme sláva. Ironický tónem ovšem. Jen tak by the way, viděli jste Dobu ledovou tři? Já ne, ale snad to dnes napravím a vylepším si status letošních návštěv kina. Který je, jen mezi námi, mizerný. Pokud se nepletu zítra končí Angel ne? Co já teď budu dělat, v daný čas? Hloupý konec to mělo. Vskutku. Naštěstí od téhle středy dávají na Joj B- Season 4, od té další Season 3 a týden na to ve čtvrtek Season 5 - to nejlepší, vzhledem k tomu, že to předchozí už jsem několikrát viděla a taky vzhledem k tomu, že to jediné je v angličtině. Kterou jsem přes prázdniny snad totálně zapoměla, teda tu školní. Stejně tak němčinu, kruci. No jazyky nejsou to jediné, co jsem zapoměla, jsou tu i jiné předměty. Ne, nebudu to řešit, nijak si tím nepomůžu. Vždyť my se na to vlastně všichni těšíme ne? To ne-učení, úkoly, půlka dne v tahu, a ta druhá zaplněná myšlenkami nebo plněním věcí spojených s tou první půlkou, stres, nepříjemní dospělí, ale pak tu jsou spolužáci. Hůrá do školy! Tenhle reklamní slogan mi je opravdu protivný. Well, let's move on. Dáte si čokoládu?

Bones The Jeffersonian Promo

28. srpna 2009 v 16:45 | valleria |  VIDEO GALLERY
Omlouvám se, ale nemohla jsem si pomoct. Tohle je úžasné. Asi nejlepší promo, které zatím FOX vydal. Nebo při nejmenším, to co se mě líbí nejvíc. Scény 4.řady.


Jenny

28. srpna 2009 v 16:40 | valleria |  FamousInPicture
jenn

Mr. Director

28. srpna 2009 v 16:36 | valleria |  DAVID GALLERY
Podívejte se na to a řekněte, že je v pořádku, že jsem neodolala. Kdo by mohl?

I know I shouldn't, but I love when you do this.

27. srpna 2009 v 9:57 | valleria |  Notebook
Nuda. Nuda. Nuda. Nic. Nic. Nechtění do školy. Odpor ke škole. Chtění, aby bylo od soboty za dva týdny. Nuda a zase nic. Nestěžuju si. Jen podotýkám. Mimochodem ty dva týdny nejsou vyjímečně kvůli tomu, kvůli čemu by se mohlo zdát. Věřte, ač se to říká špatně, že mám lepší důvod proč chtít září v plném proudu. To je samý pro a proti. Když nadtím ale uvažuju, dva pro a jedno proti. Rovná se optimismus. Kéžby se dal posunout čas. Dopředu. Dozadu. Jakkoliv. Hlavně ať to jde. Víte, co je ten titulek? To má říci Kosť panu B. Tuším v díle 5x05, když vyrazí dveře. Vím vím, už mlčím. Ač přemýšlím, jak přemýšlím, nic nevymyslím. Maximálně se na to vykašlu. Už několik dnů si říkám 'zítra se už vážně mrknu na učení, zopakuju si věci a dodělám deník'. Sliby chyby. Skutek utek. Všimli jste si už, že když několikrát po sobě zopakujete jakékoliv slovo, tak vám najednou dojde, že je to úplný nesmysl? Taky často řešíte, jako jedna vysoce inteligentní bytos, proč pes je pes a kočka kočka? Proč pes není kočka, a kočka není pes? Proč stůl není židle a naopak. Víte, kam tím mířím? Asi do blázince. Tak to dopadá, když se snažím myslet přílíš dlouho. Výsledky se nedostaví, za to doktoři ano. Čím dýl nad něčím "přemýšlím", tím větší blbost vymyslím. A jelikož mě přemýšlení trvá vždycky dlouho, umíte si představit, jak to většinou dopadá. Ha. Blíží se okamžik, při kterém se z 5 stane 6. Respektive 15 16. Nechápete? Nevadí. Já to napřímo nenapíšu. Už to tak neprožívám, po dosažení čísla 15 se nedostavila výrazná změna, tak proč by měla na 16? Toť otázka. Odpověď, neměla. Mlčeti zlato. Říká se to tak? Nechápu proč. Teda chápu význam, ale podle mě ta věta nemá smysl. Což nemá spoustu věcí, ani tohle.

chocolate lollipop

26. srpna 2009 v 16:10 | valleria |  FamousInPicture

Amy Acker

23. srpna 2009 v 21:56 | valleria |  FamousFaces
Když se poprvé v seriálu 'Angel' objevila postava Winifred Burkle nijak mě její postava neoslovila a jednoduše jsem ji 'přešla'. Pak jsem zjistila, že tam má být natrvalo a z toho jsem nebyla nijak nadšená. Nedokázala jsem si představit, že bych ji někdy začala mít ráda, nebo dokonce její představitelku. No, jak už to tak v životě bývá, spletla jsem si. Nejenže jsem si oblíbila později postavu Fred, dokonce i Amy. Docela hodně, vzhledem k tomu, jak já to mám s oblíbenci. Když se potom z Fred měl/a, nejsem si úplně jistá, stát Illyria říkala jsem si to samé, co na začátku. A historie se opakuje. Nakonec, Fred, Illyria i Amy. Všechny patří teď na neexistující list oblíbených osob. Mých. Mimochodem poslední věta krátkého životopisu: kdo by se jí divil.

Ryan Star - Last Train Home

23. srpna 2009 v 21:30 | valleria |  LISTENING
Už je to nějakou tu dobu, co jsem propadlo kouzlu této písničky. Ušetřím vás detailů, jak jsem si k ní našla cestu, ono by vám to mohlo i dojít. Později jsem i zjistila, že je na soundtracku filmu P.S I love you, který jsem ale neviděla. Vkládám verzi s anglickým textem.

There has to be dancing.

22. srpna 2009 v 15:26 | valleria |  Notebook
- hunger - sex - whoa - horse - cowboy - child - baby - booth - what?you think I am baby? - you're father - oh, mother - birth - happy - sperm - sperm? isn't that going little weird? - keep going - ok, egg - I want a baby! - whoa - horse

Musím se pochválit. Za poslední asi tři týdny jsem stihla nejenže znovu zkouknout třetí-čtvrtou řadu
Bones, navíc jsem i dopředu viděla celého Angela. Což ovšem neznamená, že se nebudu dívat na kůl tývý, i přes ten naprosto úděsný dabing. Vždyť o tom to je. Já jsem schopná koukat i na 'jojku' na Kosti ve slovenčtině, staré díly. S příšerným dabingem. A sledovat budu i čtvrtou řadu s tím samým dabingem. Tím se pozná ta oddanost věci, nebo spíš že jsem magor. Jak chcete. Každopádně prosím zpět k Angelovi. Co to má být? Ten poslední díl, jak to mohli udělat? Líbilo se mi, jak to bylo promyšlené a celé to, ale takový konec? To bylo hnusný. Vážně vážně hnusný. A přesto to stále myslím v dobrém. Třeba to i chápete. Každopádně by mě zajímalo, jaké to asi bylo pro diváky, když se to vysílalo premiérově ve Spojených Státech Amerických. Pro mě, s odstupem to zas taková hrůza není, ale věřím že by byla.

Fred: Angele, ty tam dolu sám jít nemůžeš.
Angel: Nechci riskovat život někoho, na kom mi záleží.
Spike: Já půjdu.
Angel: Dobrá.

Uvažovala jsem nad tím, že pokud bych někdy měla číst ff zaměřenou na osoby stejného pohlaví, narozdíl od klasických opačnopohlavních, ochotná bych byla pouze Angel/Spike. Jejich společné scény si pokaždé dost užívám. Stále ovšem nevím, jaký názor budu mít na Willyho po shlédnutí celé Buffy. Což se chystám udělat. Brzo, to jo. Měla jsem na to dva měsíce, ale ne. Já stejně budu koukat až teď, když budu mít napilno. No co, moje blbost. Mimochodem opět odbočím. Víte co by mě zajímalo? Přesně nevím, jak to vyjádřit. Jedná se o ten skok ve slovenském dabingu Kostí, vykání na tykání mezi 'bůsem' a 'kostí'. Proč tak najednou z druhé na třetí. Proč ne z první na druhou. Je to zvláštní. Ono o dost zvláštnější je to, proč si tam vůbec vykají/li.

Cam: I need you to be Dr.Brennan.
Zack: I don't know what that means.

Myslím, že to zvládl výborně. Takových malých detailů, občas i podstatných, přiznávám, že tohle zas tak podstatné není, si všimnete jen v původní verzi. Došlo vám, že tohle celé je jaksi stížnost na dabingy? Protože, přiznejme si, jsou na nic. A nejen u toho, co tu píšu momentálně. Většina českých dabingů stojí za dvě věci. A já už končím. Předpokládám však, že než se někdo dostal do slastného konce, buď předčasně skonal nebo otráveně přestal po první větě. Doufám v to druhé, nerada bych zapříčinila něčí konec. Krom konec toho textu.

Gotta Be Somebody

22. srpna 2009 v 14:48 | valleria |  MY VIDEOS
Je tu to zas. Nebo spíš bylo. Tady je to teď. Ale mě se to týkalo už před nějakou dobu. Víte co, já vás těmahla stupidníma nepodstatnýma kecama zatěžovat nebudu. Jednoduše další video. Téma je snad jasné. Hudbu obstarala skupina Nickelback. Gotta Be Somebody. Máte pravdu, byl to ztracený čas, ale já se stejně nudila. Tak aspoň něco z toho vzešlo. Popřípadě BonesTube, ale tam se odnedávna nedostanete, pokud vás někdo nedoporučí k registraci, nebo tam už nejste.


Angel&Buffy

22. srpna 2009 v 14:34 | valleria |  SHIPS, PAIRINGS
Sice jsem nedávno psala, že v poslední době jaksi fandím spíš C/A, ale přeci nezapomenu část svého dětství. Takové věci se prostě nezapomínají. Angel a Buffy. Hadám, že díky nim začalo to šílenství dívka/upír. Viz Twilight. I když tady je to úplně o něčem jiném. Chtěla jsem to hlouběji rozepsat, ale myslím, že to není třeba. Kdo zná, ví. Kdo nezná, ten neví a tím, že to tu rozepíšu mu stejně nijak nepomůžu. Já je tu prostě jen chci mít. A snažila jsem se o to už dlouhou dobu, ale Jenny mě svým skvělým článkem k tomu konečně jaksi donutila. Docela by mě zajímalo, otázka pro fanoušky jak Buffy tak Angel, tím myslím ty seriály. Který z nich je podle vás lepší? Já mám momentálně jasno, ale musím provést jednu věc, abych si byla jistá nadevšechny pochybnosti.

I'd do anything you want me to

18. srpna 2009 v 19:32 | valleria |  Notebook
Ani jsem se nijak oficiálně neozvala, ale tuším jste to pobrali. Jsem zpět. Tak na úvod taková novinka, nečekaná. Stať bude mnohem méně nezajímavě zajímavá, nebo naopak. Za prvé si opět stěžuji a totak, že nefunguje ukládání obrázky. Což ono ukládání do galerie funguje, ale do článku už ne. Nevadí. Tenhle avatar jsem měla uložený v rozepsaných, aspoň že tak - poslední dobou jsem napsala si pět článků bez něj, rekord. Můj, osobní. Když už jsme u něj, souhlas ne? My všichni jsme BB Shippers xD Oh yeah, už aby bylo to naše zářivé a oblíbené září. Víte, tak si říkám, že bych se na to mohla podívat optimisticky. Což hodlám udělat. Zde je má myšlenka, proč se znepokojovat s tím, že společně s novou sérií Kostiček, na kterou se tak strašně těším(e) přichází ta straště strašná věc, vy víte co mám namysli? Proč si neříkat, že když přežijeme tu děsnou tragédii opětného nástupu do školy, dostaneme za odměnu novou sérii Bones? To už zní přeci líp, ne? Bingo, baby! Why bingo, baby? Touhle celou teorií bylo vlastně za druhé. Za třetí. Nevím, jestli je nějaké za třetí. Možná bych se 'za třetí' mohla svěřit s tím, jak moc mi v 'nových' dílech, respektive starých, ale pro mně nových a od té doby(co tam není) nových, Angela chybí Cordelie. Asi bych si to tolik nepřipouštěla kdyby 'You welcome' nebyl tak zatraceně povedený díl, dlé mého úsudku. Ten byl vážně hezký a to přiznání se vlastně týkalo spíš toho, že mi na konci slzely oči. Hodil by se závěr, hádám. Fajn, já něco vymyslím. Viděli jste 'Verdict in the story'? Páni, to je zaručeně jedna z nejlepších epizod Bones. Vážně, vážně. Vím, že tu vlastně neřešili vraždu, ne klasicky, ale možná právě proto. A nepopsatelně mě zaujalo celé to 'brain&heart' a především 'That's a lot of heart, Bones', ovšem stále trochu nechápu - on na ní nebyl naštvaný, ba naopak, že? Když on se tu tak tvářil, bolestivě a i ten hlas. Okey, už mlčím, nic nepíšu. Ten konec zněl vážně hloupě.

Bones, Season 5

16. srpna 2009 v 16:31 | valleria |  bones
'She said that you two were linked in a very spirtual manner.'

Charisma Carpenter

16. srpna 2009 v 16:05 | valleria |  FamousFaces
Už jsem se zmiňovala lehce, nebo se to z toho dalo jaksi vyčíst, že jsem si oblíbila herečku Charismu Carpenter, která v seriálech Buffy, the vampire slayer a Angel hraje postavu Cordelie. Už si nepamatuju jaká byla v Buffy, upřímně řečeno z Buffy si toho pamatuju jen hodně málo. Už je dýl, co jsem na to koukala a přestože to byl tehdy můj nejoblíbenější seriál, bohužel mi v hlavě moc nezůstalo. Chystám nápravu, jen tak mimochodem. Zpátky k věci. Ovšem v Angelovi už si ji pamatuju, moc dobře. Aby taky ne, že. V seriálu má úlohu, která z mého pohledu často 'věci' zlehčuje či odlehčuje, což není nikdy na škodu. Navíc se spoustu vtipných hlášek. Charisma je mi navíc sympatická, a hraje dobře. A to mi ke štěstí stačí.

Dnes je čtvrtek, zítra pátek, šiju šiju... ehm, dnes je pátek

14. srpna 2009 v 15:10 | valleria |  Notebook
Za krátkou dobu valím z Čech. Nastavila jsem dva rádoby nevímco na zveřejnění, ale vzhledem k tomu, že to jaksi nefunguje, tak z toho stejně asi nic nebude. Třeba ale musíte si počkat. Včera jsem se snažila koukat na dvě epizody Angela. Hádejte co. Nepodařilo se. V polovině druhé jsem prý měla vyčkat 52 minut na pokračování. Ale komu by se chtělo čekat v jedenáct v noci? Mě teda ne. Měla jsem to zkouknout dnes, nevím však zda to ještě stihnu, vzhledem k tomu, co jsem musela dělat. Neplánovaně. Když si pospíším, třeba se mi to povede, o čemž ale stejnak pochybu. Znovu o mě uslyšíte asi tak v neděli k večeru či pondělí z rána. Taky třeba ale lžu. Dobrá, dobrá nežlu. Lž žl to byl účel. Čas udělat dětem pápá, teleblbís.

Kdyby přednastavené věcičky přeci jen nefungovaly, aspoň sem dám video pro pobavení. Především taneční část, stojí za vidění, pokud už se tak nestovalo v minulosti, historické.

'You're actually pretty good'
'Of course I am'
'Of course I am, he said'
5:20

Heh?

13. srpna 2009 v 12:04 | valleria |  Notebook
Ten čas letí jak voda. Vysvětlila bych vám, proč nač a zač. Já ale vím, že to víte každý, a že každý z vás někdy postrádá čas. Když ho potřebujete nikdy není. Za to, když vám leze krkem, letí pomalu a zdá se, že den nikdy neskončí. Říká se tomuhle melancholie? Zvláštní slovo. Právě jsem se dozvěděla, že jsem Kačer Donald, Rákosníček a mým šestým smyslem je nadání. Zkuste hádat, kde jsem na takové *kecy* přišla. Jistě že, chytrý pan fejsbůk. No chtěla jsem vám hlavně sdělit, i když je to stejně k ničemu, že na víkend tu nebudu. Nevím vlastně kde budu. Někde u sousedů. Za obzorem snad? Možná. Nejdřív by mi ale někdo měl vysvětlit, kam až ten obzor dosahuje. Jináč, pravděpodobně nic, snad jen že mi trochu leze krkem, že mi přestává vadit Spike. Ještě před sebou mám hodně, takže třeba se to zas změní, ale momentálně mi nevadí. Dokonce občas se mi... ne. Co to říkám? Nic, nic jste neslyšely... jaký to objev! Každopádně mi to, co nevíte a co jste neslyšely docela, no udělalo mi to čáru přes rozpočet řekněme. Skáču od jednoho k třetímu a sama už nevím, nevím. Asi nic.

Jedna důležitá věc v této směsici hloupostí a nepodstatných informací a událostí se přeci jen najde. A to, že nová osoba byla přidána mezi affs. Charming-chrissy.blog.cz Výborný web o mé oblíbené(nebo jedné z) herečce Charismě Carpenter.

Munchausen by Proxy

13. srpna 2009 v 11:15 | valleria |  LISTENING
Vím, že je to naprosto střelený, ale přesto nebo spíš právě proto je to úžasné. Nejenže text písničky je opravu, velice zajímavý. To, co říká v průběhu zpívání 'My friend Ian, he's computer hacker'... Celý film se mi velmi líbil, zaujal a Zooey si získala své právoplatné místo mezi mými oblíbenci.

Booth/Brennan - You and me

12. srpna 2009 v 21:42 | valleria |  MY VIDEOS
Tohle už je podstatně starší video, ale tím, že není na youtube, tak mi nějak vypadlo. Jinak k němu nemám co říct. Je to takové klidné, pomalejší video, vytvořené v dobách nudy. Eh... když se nudím, tak bych měla dělat radši něco jiného, co nikoho nepohorší. Třeba uklidit si pokoj. To by ale pohoršilo zas mě. Ve zkratce: Lifehouse - You and me


This used to be a funhouse

9. srpna 2009 v 12:29 | valleria |  Notebook
Asi jsem divná, ale uvažuju nad tím, že nemám ráda víkendy. Ve školním období, je to sice příjemný odpočinek, ale i tehdy v tom vidím jisté mínusy. Vždycky mě jakýmsi zvláštním způsobem tyhle dny deprimují. Volno mám celou dobu, celé prázdniny, ale pouze o víkendech to citím takhle. Přiznávám, že je to zřejmě tím, že je doma tolik lidí, v mém případě to znamená jistý druch nejistoty. Ne, že by mi tu vadili/y spíše. Ale tak, jednoduše.
Po něuvěřitelně dlouhé době mi tu hraje rádio. Samozřejmě s háčky. Není to ten přístroj, hraje mi to v počítači. Písničky poslouchám neustále, ale tohle je vyloženě rádio. Konkrétně nebudu psát, že se jedná o Evropu 2, proč taky?. Zřejmě si potřebuji dát pauzu od toho, co poslouchám dnes a denně už dlouhou dobu. Věřte mi, začne vám to lézt na mozek. Navíc tu celkem dobře hrají. Až na určité vyjímky, které už jen čistě z morálních důvodů nemůžu vystát. Uznávám, že z 'morálních důvodů' je trochu přitažené za vlasy. Jsem si jistá, že chápate, jak to myslím. Já se rozhodně neomezuji na jeden styl hudby. U mě je to'líbí-nelíbí'. Co se ale týče toho, co ráda nemám, pravděpodobně většina odpovídá stejným žánrům. Popravdě mě zajímá i co vy? Jakou mjůsik nejradši? Jestli nějakou.

FOX TCA Summer Tour All-Star Party, 6/08/09

7. srpna 2009 v 22:25 | valleria |  bones
Nemohla jsem odolat. Mě se ty fotky prostě líbily a byla jsem za ně ráda. Stejně tak mi udělalo nesmírnou radost promo k páté sérii, ve kterém jsou už nové scény a vypadá to báječně a jen jediná věc mi pocit štěstí kazí a to ta skutečnost, že čím víc se blíží toho 17. září s ním i nové díly, víte co je to za datum? To už je polovina měsíce, vy víte čeho. Hrozná myšlenka, jak se na takovéhle datum můžu těšit? Ale právě, když si uvědomím, na co se těším, tak si říkám, že to snad taková hrůza nebude, mám za sebou deset let. Jedenáctej rok zvládnu taky, ne? Což je naprosto k věci a totálně se to týká podstaty tohoto článku, zajisté. Zkuste uhodnout, proč je jako první ta fotka, co je první. Taky velmi hezky řečeno.