Červen 2009

Obviousy it hasn't blackened your soul like it has mine...

30. června 2009 v 20:04 | valleria |  Notebook
Mám špatnou náladu. Vlastně to ani není špatná náladu, spíš smutek a něco spojené s ním. Když už si člověk myslí, že bude všechno jak má být, zase se to zkazí. Nebudu vám přesně vysvětlovat o co jde, stejně byste to nepochopili. To totiž ani snad nejde chápat a kdybych vám napsala o co jde, musela bych vám napsat detaily a pak byste si mysleli, že si snad vymýšlím, jelikož takovým věcem člověk jen těžko uvěří a navíc to nikdy nezní tak špatně, jak to doopravdy je. Možná spíš naopak, ale já si stojím za svým. Jsou pouze dvě věci, které mi dokáží zlepšit náladu, když je mi nejhůř. Reálná a relativně nereálná. Ta nereálná je naprostá hloupost. Jenže někdy je nejlepší ponořit se do neskutečného světa a prožívat tak život někoho jiného. Bystřejším by to mohlo dojít, nebudu to psát, ať si zachovám alespoň trochu důstojnosti. Co to vlastně je? Důstojnost. Divný slovo. Ta druhá reálná je moje mamka a pár dalších součástí mé rodiny. A jediný způsob, jak zabránit tomu, abych se každý večer cítila stejně jako dnes si žádá jisté oběti a zas takový 'únik' to nebude, ale bude to lepší. Lepší než je to teď. A všechno je lepší než to jak je to teď. Navíc jsem zjistila a sobě přiznala naprosto 'příšernou' věc. xD Nenechte se rozhodit smějícím se ksichtem, byla bych raději ve škole než tohle. Ale při pohledu na ten avatar, mám hnedka úsměv na tváři. Sice nepatrný a zřejmě jen dočasný, ale aspoň něco. Děkuji Lole.

America's Sweethearts

29. června 2009 v 10:42 | valleria |  WhatToWatch
Už ani nevím, jak jsem se k tomuhle filmu dostala, ale vím, že za to můžu být ráda. Pravděpodobně to není nic, co by svou dokonalostí zbořilo svět, ale na nezávazné pobavení to stačí a na druhou stranu to rozhodně není klasická hollywoodská komedie, přestože se celý film točí právě kolem Hollywoodu. A podle mě to je rozhodně inteligentnější než ty hlouposti se studenty a všechny ty komedie, kde se smějete naprostým kravinám, sice vtipným, ale kravinám. Samozřejmě je to věc názoru, ale tenhle film patří mezi ty, u kterých se nejvíc pobavím. Navíc herecké obsazení je výborné. Od hlavních postav Johna Cusacka, Julie Roberts, Catherine Zety-Jones a Billy Crystala až po všechny vedlejší role, například výborný Hank Azaria a jeho Hector: 'Á, sralbotka se rozplácne.'

The Best Booth&Bones Moments, My Favourite

28. června 2009 v 19:12 | valleria |  SHIPS, PAIRINGS
Už je to hodně dlouho, co jsem chtěla 'vytvořit' nějaký takový článek. Vy víte, předpokládám, že dvojka Booth & Brennan je má osudová. Víte, jak to myslím. Mám na mysli, už jsem měla a mám ráda hodně televizních i filmových párů, dvojic či čeho. Mnohokrát či spíš většinou takových, které spolu nejsou, ale měli by. Samozřejmě, že mám pár, které jsou spolu. Ale copak nejsou právě ty dvojice, které by spolu měli být, ale nejsou ty nejlepší? Já myslím, že ano. A Booth s Kůstkou jsou nejlepší. (To, že pro mě, je vám snad jasné, uznávám cizí názory.) Oni dva jsou prostě úžasní. Člověk se s nimi pobaví a zbožňuje všechny ty scény, které nám Hart Hanson a ostatní tvůrci předkládají v podání Davida Boreanaze a Emily Deschanel a při kterých mnoho z "nás" má takový ten přihlouplý úsměv na tváři. Můžete popsat je. Bootha s Kůstkou, každého zvlášť, možná i co s vámi dělají, ale rozhodně se nedá, nebo je to alespoň opravdu velice těžké, popsat jejich vztah. Není-liž pravda? Já vím, jsou to partneři, přátelé, ale málokdo věří, že jsou opravdu jen to. Uvnitř. A víme, že i v seriálu jsou osoby, které tomu jen těžko věří. Takže, tady jsou tedy mé nejoblíbenější BB okamžiky.(Tuším to vyplynulo, z jedné z předchozích vět: fanoušek Bones, a hlavně BB miluje všechny společné scény, ale vždycky je něco nej.) Je jich hodně, já vím. Ale já bych nedokázala Top Ten. To po mě opravdu nechtějte. Celé je to má práce, teoreticky i ty obrázky, kdybych to ovšem natáčela, což nedělám. Tedy jsem vlastně jen zmixovala fotky z internetu, ale věřte mi. Byla to fuška! Ačkoliv to tak nevypadá, spíš to vypadá jak kdyby to zabralo stěží dvě minuty.
Jedem popořadě.

Season 1
Potkáváme se s Booth a Brennanovou, ovšem oni už se předtím viděli. (1x01)
- Kůstka dělá identifikace.
- Neříkej mi Kůstko! (Don't call me Bones... historická hláška)
--
- Plivnem si na to, jsme Scullyová a Mulder.
- Nevím, co to znamená.

Bruce Willis

27. června 2009 v 15:45 | valleria |  FamousFaces
Nějaký vyloženě velký fanoušek rozhodně nejsem, ale většinou se mi ve filmech líbí. Nejvíc jsem si oblíbila díky filmu 'Můj souded zabiják' jedna i dva. V tom byl opravdu skvělý, některé jeho hlášky si pamatuju doteď a vždycky mě rozesmějí. 'Conzuelo, Xeno, stalo se hrozné neštěstí.' - 'Pojmenoval sis slepice?' Mám ho na seznamu filmů, které si chci o prázdninách pustit a přestože vím, že nakonec si nepustím ani polovinu z nich, tenhle musím! Také si ho pamatuju z 'Pátý element' a 'Šestý smysl'. Málem bych zapomněla na výborný 'Armagedon'. Nikdo mu nemůže upřít herecký talent. A některé 'dámy' by jistě souhlasily, že fešák je to taky.

Booth/Brennan

27. června 2009 v 15:06 | valleria |  bones
Krásná fotka.

The Socks

23. června 2009 v 12:27 | valleria |  DAVID GALLERY
Nemohla jsem si pomoct. Už delší dobu jsem uvažovala nad nějakým takový článkem a teď jsem tedy něco zplodila. David a jeho ponožky :) Je nutné to dál rozpitvávat?? Jedna věc, kterou si ovšem neodpustím, zbožňuju, že je nosí i Booth a Kůstka si o nich myslí, že jsou úžasné!(2x14)

Kus umění či snad je to odpad?!

22. června 2009 v 16:40 | Valleria |  gallery
Čistě teoreticky by se toto dalo brát jako umění, ne však z mé strany, jelikož fotka je to naprosto obyčejná nafocená mobilním telefónem značky Nokia. Šikovné ruce vytvořili panáka za pomocí pouhých odpadků, úžasné však? Z té 'suchší' stránky je to ovšem hora plná odpadků započatá v popelnici. Mimochodem je to z druhé strany Orloje.

John Francis Daley

20. června 2009 v 14:26 | Valleria |  FamousFaces
John sice vypadá, že je to takový to 'ucho', ale on tak opravdu jen vypadá. Naopak je to skrytý talent. Skvělý herec, v roli Sweetse je opravdu přesvědčivý a zábavný. Nedávno jsme navíc mohli také zjistit, že umí i zpívat. Má vlastní skupinu Dayplayer a mě se od nich moc líbí písničky Caveman a Neverending summer, které kluci hráli ve finále 4. řady. I ostatní písničky jsou takové zvláštně hezké, nejvíce asi Peak. Oblíbila jsem si ho a doufám, že bude mít příležitost ukázat se i v jiných větších rolích.

Předtucha, Premonition

17. června 2009 v 20:08 | valleria |  WhatToWatch
Je možná divné psát o filmu, kterým jsem prakticky neviděla celý. Ale pouze ta půlhodina, kterou jsem měla šanci vidět, se mi líbila a opravdu mě ten film zaujal. A co nejdříve si ho seženu, abych ho mohla vidět celý. V mém případě šlo převážně o konečnou část. Z tohoto důvodu to pro mě bylo jaksi zmatené, ale člověk si umí nějaké věci domyslet. Bylo to smutné, ale já nevím proč, já i ty smutný konce mám ráda. Záleží prostě na podání. A tohle bylo z mého pohledu dobré. Ačkoliv mi neseděl výběr herce do hlavní mužské roli. Julian McMahona mám v paměti jako Christiana z Plastické chirurgie s.r.o. a v tomhle případě bylo pro mě těžké se "přeorientovat". Se Sandrou Bullock to bylo naopak, musím jí pochválit.

Angel&Cordelia

14. června 2009 v 15:45 | Valleria |  SHIPS, PAIRINGS
Po necelých třech sériích sledování seriálu Angel, vlastně už dřív, ale nevím kdy přesně, jsem si nejenže vytvořila další úchylku, k tomu jsem si navíc oblíbila další TV Couple. Samozřejmě BB forever, ever! Ale Angel a Cordelie. A to já byla původně vždycky Angel/Buffy, ale teď, já ani nevím. Prostě jim to spolu sluší, slušelo by. Vůbec netuším, jestli 'něco' bude, jediné co vím, co jsem dneska zjistila, že v páté sérii už Cordelie není, místo ní je tam Spike. Což mi vadí, ale nebudu se pitvat v tom, jak to bude. Budu 'žít z přítomnosti'.

'Hlava XXII' od Josepha Hellera

12. června 2009 v 19:26 | Valleria |  Quotes
"V souboru vojenských předpisů, v hlavě XXII se totiž ukrývá možnost, jak se z války dostat - být propuštěn jako blázen. Žadatel ale musí dokázat, že je blázen. Jenže když někdo takto požádá, je na něj pohlíženo tak, že se chce vyhnout bojovému nasazení a takový voják nemůže podle hlavy XXII být skutečný blázen, tedy takovou žádostí vlastně podává důkaz o svém duševním zdraví."
cesky-jazyk.cz

Brendan James "Sun Will Rise"

9. června 2009 v 20:03 | Valleria |  LISTENING
Kvalita videoklipu není moc dobrá, i když vezměte v potaz, že je to zřejmě amatérský videozáznam. Co se týče písničky, někteří z vás ji možná, stejně jako já, slyšeli v jedenáctém díle čtvrté řady Bones. Na konci, lépeřečeno. Myslím, že málokdo si ji ze seriálu nezamiloval. Nevím, jak zní takhle bez toho, jsem již ovlivněná, ale je prostě krásná. Brendan, kterého jsem do té doby vůbec neznala, to navíc zpívá živě a hodně dobře. To jí ještě přidává k dokonalosti.

Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.

5. června 2009 v 18:10 | Valleria |  Notebook
Zdravím, zase se ozývám. Mám pár nápadu, co bych chtěla zveřejnit, ale bohužel to nemůžu udělat dokud nedokončím jistou 'změnu', kterou jsem začala včera. Jedná se úpravu rubrik, aby to bylo alespoň trochu zajímavé. Moc toho na srdci nemám, snad jen, že až skončí Angel přidám novinky ohledně Johnnyho a mrknu na Orlanda, jakožto informace k polovině blogu, tedy Piráti z Karibiku.
A jen tak mimochodem k těm nápadům, jsou to nějaké písničky, fotky a snad i články. Z části mnou psané, takže bacha :D Jak se jinak vůbec máte? Ohledně soukromého života se já mám, řekla bych, dobře, ale co se týče školy?? Pff... hrůza. Teda ne, že by se něco stalo, ale výhled na příští týden spojený s uzavíráním známek. To mi až tak problém nedělá, já se známkami takový problém nemám, spíše jde o to naučit se povinné testy - matika, děják a největší strach mám z eka. Látku máme zadanou od prosince, což dělá kolem 50 - ti hodin. Přijde mi takřka nemožná se to přes víken naučit, společně s tím dějepisem. Radši to dnes ale nebudu řešit. Však ono nikdy není nic tak zlé, jak to vypadá. Nebývá to tak zlé. Někdy je to ale ještě horší, není-liž pravda?
Ten nadpis, mezi námi, nemá žádné životní opodstatnění, tedy měla bych spíš říct, z mých vlastních zkušeností. Je to z písničky, The Fray - All at once. No nic, o víkendu tímhle způsobem pravděpodobně psát nebudu, takže si užijte dva "volné" dny a já už radši pádím na toho Angela, i když jde až za pět minut, mě všecko dlouho trvá. :)

Silk, Hedvábná cesta

4. června 2009 v 20:37 | Valleria |  WhatToWatch
Přestože jediným důvodem, proč jsem si film pustila byla Keira, tak to není důvod, proč se mi líbil. Ano, hrála jako vždy velice dobře a přesvědčivě jako i ostatní. Samozřejmě to není nějaký zázrak. Existují mnohem lepší filmy, to je pravda. Ale myslím, že mezi těmi nízko rozpočtovými málo známými filmy si stojí velmi dobře, alespoň z mého pohledu, když tedy opomenu na mě příliš dlouhé scény s cestou do Asie a vůbec pomalý spád, což je zřejmě jediná věc, kterou filmu vytýkám, protože já kritizovat neumím. Ne tímto způsobem. Zástávám názor, že buď se mi film líbí nebo ne, nebo něco mezi, ale řešit každičkou minutu a okamžik mi osobně přijde dost hloupé. A chválím konec. Byl sice smutný, až mě dovedl k pláči, ale řekla bych, že v něm jsem našla největší kouzlo filmu. Bohužel to však není film pro každého. Českému distributorovi ale musím vytknout ten překlad názvu. Kde na to přišli?